Przedstawiamy numery telefonów do poszczególnych przedszkoli:

Przypominamy, że jak co roku istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała.

Osoby, które zechcą wesprzeć działalność Punktów Przedszkolnych prowadzonych przez SROGB,
proszone są o wpisanie w deklaracji podatkowej PIT numer:

KRS: 00000309543

 

Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego ,,Bałwankowa Galeria" organizowanego przez Punkt Przedszkolny "Kraina Krasnoludków" w Racławówce.

 Grupa 3 - latki

Nagrody otrzymują:

  1. Karol Ciebiera - PP „Smerfolandia" - Zgłobień
  2. Adam Fularski - PP „Kraina Krasnoludków" - Racławówka
  3. Liliana Pociask - PP „Kubusiowa Polana" - Niechobrz 2

 

 

 Grupa 4-5 latki

Nagrody otrzymują:

  1. Dagmara Pokrzywa - PP  „Kraina Krasnoludków" - Racławówka
  2. Wojciech Pieniążek - PP „ Kubusiowa Polana" - Niechobrz 2
  3. Oliwia Łakota - PP  „Zaczarowany Ołówek" – Mogielnica

 

 

 Grupa 6- latki

Nagrody otrzymują:                                                                                                                                             

  1. Zuzanna Kopera – PP „Gumisiowa Polana” – Wola Zgłobieńska
  2. Magdalena Cygan – PP „ Mali Odkrywcy”- Zarzecze
  3. Antoni Hudzik – PP „ Smerfolandia” - Zgłobień

 

 

 GRATULUJEMY!!!

 

Załączniki:
PlikOpisPobierzUtworzono
Pobierz plik (Konkurs Plastyczny Bałwan-metryczka.doc)MetryczkaMetryczka2017-12-11

Od 29.08.2016 roku Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała realizuje projekt dofinansowany w ramach RPO WP 2014-2020 pn. "Przedszkole na czas". Koszt projektu to 566 891,25 zł. Celem głównym projektu jest zwiększenie o 45 (2oddziały) liczby miejsc wychowania przedszkolnego w Boguchwale, zwiększenie szans edukacyjnych 307 dzieci uczęszczających do wszystkich oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Wnioskodawcę oraz podniesienie jakości prowadzonej edukacji przedszkolnej poprzez przeszkolenie 1 nauczyciela z zakresu gimnastyki korekcyjnej.

2 nowe oddziały utworzone zostały przy funkcjonującym już Punkcie Przedszkolnym "Kraina Uśmiechu" w Boguchwale, są otwarte 8 godzin dziennie i realizują 5 godzinną podstawę programową. Zatrudnionych zostało 3 nauczycielki z odpowiednimi kwalifikacjami oraz 2 pomoce nauczyciela. W ramach projektu kompletnie wyposażono dwie sale przedszkolne - zakupiono  szafki, leżaki, stoliki, krzesełka, dywany, żaluzje, firanki, tablice korkowe i magnetyczne, zabawki, telewizory, radioodtwarzacze, kserokopiarkę, materiały biurowe, plastyczne a także sprzęt kuchenny: wyparzarkę, taboret gazowy, termosy na posiłek, talerze, sztućce, kubki. 

W ramach działań projektowych realizowane są zajęcia dodatkowe z logopedii i gimnastyki korekcyjnej, w których biorą udział dzieci z wszystkich punktów przedszkolnych prowadzonych przez stowarzyszenie, wytypowane w przeprowadzonych wcześniej diagnozach. Do efektywnego prowadzenia zajęć zatrudniono wykwalifikowanych trenerów, a także zakupiono materiały dydaktyczne oraz sprzęt gimnastyczny.

Znaczącym sukcesem jest wyremontowanie i doposażenie w kolejne sprzęty placu zabaw mieszczącym się na terenie Szkoły Podstawowej w Boguchwale. Plac upożądkowano, poszerzono, wymieniono nawierzchnię, ustawiono nowe sprzęty dla dzieci, ławki, dostawiono ogrodzenie.

Termin zakończenia projektu to 31.12.2017 r., jednak trwałość podjętych działań przewiduje się na kolejne lata.

Plac zabaw

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej